MUIRA PUAMA I SEX DO RANA

Muira Puama

Ekstrakt z kory "Drzewa Potencji" (Muira Puama) zalecany jest jako środek pobudzający, wzmacniający i dodający energii. Wskazany także w stanach osłabienia aktywności seksualnej.

Muira Puama* jest chyba najbardziej znanym lekiem seksualnym krajów Ameryki Południowej i Łacińskiej, znanym również pod nazwą drzewem/lekiem potencji.

Roślina rosnąca w Brazylii, w dorzeczu Amazonki,  w południowoamerykańskiej medycynie ludowej jest od dawna znana jako afrodyzjak i tonik seksualny do wspierania męskości i leczenia impotencji.

Muira Puama jest rośliną o bardzo długiej historii stosowania przeciwko osłabieniu organizmu, także w wypadku obniżenia sprawności seksualnej i zaburzeń wzwodu. Najnowsze badania seksuologów wskazują, że odkrycia amazońskiej medycyny ludowej można potwierdzić w sposób naukowy. Muira Puama jest obecnie najbardziej obiecującym, naturalnym i bezpiecznym środkiem który znajduje zastosowanie w przeciwdziałaniu obniżenia potencji.


Dawnym zwyczajem było wprowadzanie się tym lekiem w stan upojenia, co prowadziło do znanych, rytualnych orgii seksualnych.

Wskazania:

  • brak podniecenia seksualnego, likwidacja oporów seksualnych.
  • Stosować mogą zarówno kobiety jak i mężczyzny.

*/Muira Puama jest krzakiem osiągającym wysokość pięciu metrów i występuje w północnej część Brazylii, głownie w dorzeczu Amazonki. Małe białe kwiaty pachną podobnie do jaśminu.

W tradycyjnej medycynie indiańskiej dorzecza Amazonki używano wszystkich części rośliny. Największe zastosowanie znajdują jednak kora i korzenie tej rośliny. Są one najczęściej zaparzane, a napar jest pity lub używany do nacierania ciała.

Medycyna indiańska wykorzystuje właściwości Muira Puamy w leczeniu i zapobieganiu osłabienia organizmu, problemom z potencją, reumatyzmem, chorobami nerwowymi i w zapobieganiu łysienia. Ze względu na silne działanie pobudzające używany jest w czasie różnych uroczystości plemiennych.

Muira Puama

W Instytucie Seksuologii w Paryżu pod nadzorem jednego z najbardziej utytułowanych autorytetów w dziedzinie seksuologii Dr. Jacquesa Waynberga, przeprowadzono badania kliniczne na grupie 262 pacjentów skarżących się na brak pociągu seksualnego oraz zaburzenia wzwodu z tym związane. Przez dwa tygodnie otrzymywali oni dziennie 1-1,5 grama ekstraktu Muira Puama (4:1). Po badaniach 62% pacjentów zadeklarowało, że terapia ta była skuteczna i przyniosła znaczącą poprawę, 51% uznało że terapia przyniosła efekty. Wyniki te wskazują że Muira Puama jest skuteczniejsza od Johimbiny, przy mniejszym ryzyku działań niepożądanych.

W innym badaniu 100 mężczyzn otrzymywało Muira Puamę w postaci płynnego ekstraktu przez 10 dni. Średni wiek wynosił 45 lat. Pacjenci otrzymywali 430mg ekstraktu (10:1) (+cynk +guarana + witamina B3) sześć razy dziennie. 70% odczuło wzrost pobudzenia i pożądania, 55% zadeklarowało zwiększenie możliwości odbycia stosunku płciowego, a 63% respondentów zwiększyło częstotliwość współżycia.

Najszersze badanie przeprowadzono na grupie 2000 mężczyzn w średnim wieku około 45 lat. Dostawali oni 6 tabletek zawierających 430 mg ekstraktu przez 10 dni. 72% pacjentów zwiększyło częstotliwość współżycia, a 52% pacjentów deklarowało wydłużenie erekcji.

Najnowsze badania wykonano w Danii na grupie 30 mężczyzn. Pacjenci otrzymywali 3 razy dziennie 350mg (4:1) ekstraktu Muira Puama. Po sześciu miesiącach badań 47% pacjentów deklarowało zwiększenie ilości stosunków seksualnych, 47% wydłużenie erekcji w czasie stosunku, 60% wzrost chęci na seks.